História a výroba skialpinistických lyží značky Ski Trab 8. februára 2022 – Publikované v: Odporúčania

MIX TRADÍCIE A INOVATÍVNEJ  TECHNOLÓGIE

Fabrika Ski Trab

Značka SKI TRAB vznikla vďaka intuícii a nadšeniu GIACOMA TRABUCCHIHO. Pán Trabucchi vyrobil svoje prvé masívne drevené lyže v roku 1946.

Dnes továreň SKI TRAB sídli v Bormiu, renomovanom lyžiarskom stredisku, ktoré sa môže pochváliť tradíciou profesionálov a šampiónov. Od svojho počiatku existoval neustály a prirodzený kontakt s horskými odborníkmi, vodcami atď.. Bormio nie je len horská dedina v Taliansku, kde sa vyrábajú produkty SKITRAB. Značka „Made in Bormio“ je vyhlásenie, ktoré symbolizuje produkt, ktorý bol navrhnutý, vyvinutý a vyrobený spoločnosťou a ľuďmi, ktorí sú aktívnymi odborníkmi v oblasti “big mountain“ a “backcountry lyžovani“. Všetky produkty Ski Trab sú založené na skúsenostiach, odbornosti a znalostiach, ktoré značka vyvinula za 70 rokov lyžovania, života a práce na snehu. SKITRAB rozumie športu, duchu a kultúre lyžovania a žije ním každý deň.

VÝSKUM

Lyže SKI TRAB sú navrhnuté, vyvinuté, vyrobené a testované v továrni v Bormiu. Všetky prototypy lyží a formy sú ručne vyrábané v SKI TRAB pomocou pokročilej technológie, ktorá umožňuje okamžité fyzické, štrukturálne a dynamické testovanie v našom laboratóriu svetovej triedy.

Vývoj lyží Ski Trab v minulom storočí

Našou najväčšou výzvou bolo prepracovať lyžu, obohatiť jej genetický kód pomocou inovatívnej technológie, aby mohla byť jednoducho lepšia. Cieľom je jednoduchosť lyžovania, a nielen redukcia hmotnosti. So 14 vrstvami, progresívnym ohybom, aramidovým jadrom, tlmičom nárazov ATTIVO, DUO pätkou, kombináciou spoľahlivosti a dôslednej pozornosti k detailu sú tieto lyže klenotom v produkcii Ski Trab: zmesou skúseného remesla a vedeckého výskumu.

 

 

 

 

 

 

 

 

TECNOLÓGIA

Vášeň pre inováciu a mimoriadne kvalitná technológia potrebná na realizáciu projektov dáva zásadný význam, aby značka zostala technologicky na čele, a to tak z hľadiska strojov používaných počas výrobného procesu, ako aj výkonných schopností našich zamestnancov. 14-vrstvová štruktúra, jadrá z komplexnej mozaiky z dreva a aramidu, aktívny tlmič, výstuhy v základni, to sú len niektoré z výrobných procesov, ktoré si vo fáze montáže vyžadujú veľkú odbornosť a odborné technické zázemie.

Fázy dokončovania a kontroly kvality si tiež vyžadujú rovnakú pozornosť, technológiu a kvalifikovanú pracovnú silu.

Spoľahlivosť a veľký dôraz k detailom sú to, čo odlišuje.  V SKI TRAB remeselné spracovanie a špičková technológia napredujú spoločne v nekonečnom hľadaní zlepšenia.

TESTOVANIE A VÝVOJ

Neustály kontakt s ľuďmi z hôr, kde  ľudia za Ski Trab žijú a pracujú, prispel k vývoju produktu, ktorý zodpovedá nárokom lyžiarov. Technologický výskum by nemal zmysel bez neustáleho vývoja, ktorý je možný len vďaka podpore tých najlepších horských profesionálov.

Každý nový technologický prielom preto vychádza z jasného cieľa zlepšiť výkon, pohodlie, odolnosť a zábavu, a to aj v tých najťažších podmienkach. So značkou spolupracujú najlepší športovci, ale aj alpskí vodcovia a mnohí ďalší, ktorých poháňa túžba neustále sa zlepšovať.

DOKONČOVANIE

Výkon lyže závisí od pozornosti venovanej koncovým detailom. Každá časť kvalitnej lyže musí byť dokonalá od štruktúry až po konečnú úpravu.

Opracovanie hrán a podkladov si vyžaduje technológiu, techniku a schopnosti. Zručnosti, ktoré sú v továrni rovnako dôležité ako na snehu.

Životnosť, odolnosť a sklznosť lyží závisí aj od kvality a tvrdosti sklznice. SKI TRAB používa iba vysokomolekulárnu zapekanú bázu sklznice.

ZABEZPEČENIE KVALITY

V SKI TRAB každá lyža prechádza podrobným a systematickým procesom zabezpečenia kvality, ktorý monitoruje kvalitu v každej jednotlivej fáze výroby.

 SKI TRAB venuje veľkú pozornosť školeniu svojich zamestnancov v metódach a chápaní zabezpečovania kvality a o tom, aké dôležité je zabudovať kvalitu do každého aspektu našich lyží. Každá lyža SKI TRAB je vyrobená s hrdosťou a pozornosťou k detailu a je individuálne parafovaná tímom, ktorý ju vyrobil.